HÜSEYİN & ÖZCAN WEB SİTESİ FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri

Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri Empty Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri

Mesaj  ÖzCaN Paz Eyl. 14, 2008 6:52 am

MEB, hazırladığı yeni kıyafet modellerini internet sitesinden yayımladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), planlanan yeni düzenlemeyle 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren ilköğretim okullarında mavi önlük mecburiyetini kaldırıyor. Bakanlık, yeni kıyafet düzenlemesiyle ilgili modelleri bir yıl önceden internet sitesine koydu.
Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri Renciler1kl1
YENİ KIYAFETLER

Kıyafet modelleri ilköğretim 1, 2, 3, 4, 5. sınıflar, 6, 7, 8. sınıflar ve ortaöğretim öğrencileri için ayrı ayrı tasarlandı. Kış ve Bahar mevsimleri için farklı hazırlanan modellerin spor tarzları dikkat çekti.
Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri Renciler2br7

İLKÖĞRETİMDE YENİ MODELLER
Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri Renciler6js4

Yeni kıyafetlerin özellikleri şöyle:

İlköğretim: Kız çocuklar bahar mevsiminde polo yaka kısa duble kollu etek ucu yanlardan yırtmaçlı tişört, sol göğüs üstünde okul arması; altta tüm pilili, pililer basen hizasına kadar dikişli, etek boyu diz hizası, ekose kumaşlardan etek. Tişört renginde soket çorap. Etekler düz renkli ve sol yanı tek sıra düğmeli de olabilecek.
Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri Renciler7sb6
Kış mevsiminde, süveter, uzun kollu kalın tişört ve kumaş pantolon da giyilebilecek. Kız öğrenciler kış aylarında kolları çıkarılıp yelek olarak kullanılan polar mont da giyebilecek.

Erkeklere de bahar mevsiminde polo yaka tişört, kumaş pantolon, kışın süveter, polar mont serbest olacak.

LİSE ÖĞRENCİLERİNİN KIYAFETLERİ

Liseli kızlar için bahar mevsiminde gömlek, boyunda okul armalı kravat, fular, süveter, sıfır yaka bluz, pantolon, kış mevsiminde gömlek, triko kazak, yelek, boyu diz hizasında etek ve jile, ceket, mont, mus çorap hazırlandı.
Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri Renciler8rx3

Kızlar baharda gömlek-pantolon-süveter, gömlek-jile, bluz-etek-yelek, bluz-jile; kışın gömlek-etek-süveter-ceket, gömlek-jile-ceket, gömlek-etek-yelek-ceket, triko kazak-jile-mont kombinasyonu yapabilecek.

Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri Renciler9zy7

Liseli erkekler için de gömlek, kravat, kumaş pantolon, süveter, ceket, yelek, istenildiğinde yelek olarak kullanılabilecek mont modelleri tasarlandı.
Öğrencilerin Yeni Kıyafetleri Renciler10zn1

Erkekler de baharda gömlek-pantolon-süveter, gömlek-pantolon-yelek, gömlek-pantolon, kışın da gömlek-süveter- pantolon-ceket, gömlek-pantolon-yelek-ceket, gömlek-pantolon-mont giyebilecek.
ÖzCaN
ÖzCaN

http://www.bykurshun.tr.gg/

- Similar topics